november 30, 2020

Kuupäev:

Näitus “MUSE”

KOHT KUS ELAVAD MUUSAD

26. septembril kell 17.00 toimub Laitse Graniitvillas tuntud maalikunstnike Eduard Zentšiku ja Juri Horevi näituse MUUSA/MUSE/МУЗА avamine unikaalses koostöös villa omaniku, skulptor Tauno Kangroga.

Eduard Zentšik, keda väärtustajad tunnevad tema eksisteerimiskerguse poolest erinevates stiilides ja kunstisuundades, pakub võimaluse sukelduda maagiliste portreede maailma. Zentšik ei varja oma muusade elukohta – Fairy võlumaailm ja müütiliste maailmade pimedad umbtänavad. Erinevate tööde seeriaid ühendab ikoonisarnasus – nad toovad kaasa mälestusi klassikalisest modernist ja prerafaeliitidest.

Yury Khorev omakorda jutustab vaatajatele oma muusadega suhtlemise muljetest ja emotsioonidest. Õhulised vormid, puhtad värvid, harva silmapaistva autorižesti skemaatilisus annavad võimaluse tunnetada kangelaste terviklikku iseloomujõudu. Horevi naised ei ole viidud oma kehalisuse ja ilu joonteni – igaühel neist on isiksus, lugu ja maailmahinnang.

Tauno Kangro, arendades muusade taevase päritolu ja kerguse teemat, lisab oma plastiliste töödega mahulisust. Skulptori meisterlikkust, mis kogu selle füüsilise raskuse juures annab metallile paindlikkuse ja kerguse, võib võrrelda jumaliku hingestamisega. Kangro kunstitöödes kinni püütud muusad on vaatajate jaoks justkui kivistunud, et publik näeks ka kõige peenemaid inspiratsiooni kinkivaid detaile.

MUUSA/MUSE/МУЗА — see on omavahel mitte sarnaste, kuid balansseeritud, peenelt häälestatud ja teinetest täiendavate kunsti-solistide trio, kelle „ansambel“ suutis saavutada absoluutse harmoonia.
„Neljanda mõõtme“ ehk muusikalise, loob näituse avamisel Urban Symphony liige ja rahvusvahelisel tasandil tunnustatud tšellist Silvia Ilves.
Skulptor Tauno Kangro ja maalikunstnike Juri Horevi ning Eduard Zentšiku unikaalse kooperatsiooni projekt MUUSA/MUSE/МУЗА on vaatajatele avatud kuni 30 novembrini. Avamine toimub 26 septembril kell 17.00 Graniitvillas (Lossipargi tee 8, Laitse küla, Saue vald, Harju maakond)

Tekst: kunstiteadlane Mihhail Komaško
Kontakt: graniitvilla.ee
Aadress: Harju maakond, Saue vald, Laitse küla, Lossipargi tee 8
Telefon: (+372) 641 1002 E-mail: info@graniitvilla.ee