aprill 28, 2019

Kuupäev:
Aeg:

Kontsert ei toimu! SOFIA RUBINA / Jazzkaar 2019

SOFIA RUBINA  Jazzkaar 2019

Laitse Graniitvilla 

Kontsert jääb ära, vabandame ebamugavuste pärast.

Mitmekülgse eesti lauljanna Sofia Rubina muusikalisest ampluaast võib leida klubilikku souli ja funki, juudi rahvamuusikat ja nüansirikast vokaaljazzi. Rubina esinemisgraafik laieneb iga aastaga – ta on osalenud Venemaa mainekatel festivalidel Ermitage Garden jazz, Triumf Jazz Festival, laulnud koos Estonian Dream Big Bandiga Pekingi ja Shanghai festivalidel ning teda on kuulnud ka Ameerika, Panama, Rumeenia, Saksamaa, Poola ja paljude teiste maade muusikasõbrad. Juba aastal 2009 pälvis ta Noore Jazzitalendi preemia ja tunnustusi on järgnenud ridamisi.

Sofia Rubina õppis USAs Bostoni mainekas Berklee kõrgemas muusikakoolis ja läbis samas eriprogrammi Global Jazz esimese vokalistina. New Yorgis on ta esinenud koos paljude ameerika jazzitippudega nagu Joe Lovano, Jack DeJohnette, John Patitucci, Danilo Perez, Antonio Sanchez, Adam Cruz jt. Lauljatar teeb koostööd ka mitmete vene, läti ja leedu muusikutega.

Sofia Rubina pärusmaa on jazziklassika ja scatlaul, soul– ja gospelmuusika, samuti on ta kirglik klubimuusika ja funky austaja. Sofia Rubinalt on ilmunud viis heliplaati, millest eelviimane “In The Land Of OO BLA DEE” pälvis Eesti Muusikaauhindadel 2016. aastal aasta jazzalbumi tiitli. Mõte teha souliplaat oma muusikaga küpses kaua, lugude loomiseks andsid inspiratsiooni Jazzkaarel esinenud artistid Roy Ayeres ja José James, aga samuti ka Robert Glasper. Uue albumi “Where It Begins” põnevate seadete autor on lauljatari trompetistist kaasa Jason Hunter.

Albumi “Where It Begins” esitluskontsert Jazzkaarel tõotab tulla elektrit täis, sütitav ja tantsuline. 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

OSTA PILET: